2022.gada 2. oktobris

Ilma, Skaidris

Tuvāko dienu laikā būs maz nokrišņu

Tuvāko dienu laikā būs maz nokrišņu

Tuvākajā septiņu dienu periodā līs maz, bieži spīdēs saule, bet, sākot ar brīvdienām, Latvijas teritorijā ieplūdīs aukstāks gaiss, līdz ar to kļūs vēsāks - gaisa temperatūra vairs nepārsniegs +15 grādus, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Saglabājoties sausam laikam, mežos un krūmāju teritorijās ir paaugstināta ugunsbīstamība. Esi piesardzīgs mežu un krūmāju tuvumā.

Piektdien gaidāms daļēji mākoņains laiks, dienā daudzviet spīdēs saule un ievērojami nokrišņi netiek prognozēti. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu puses vējš un gaiss vēl daudzviet iesils līdz +11...+15.

Savukārt brīvdienās debesis klās mākoņi, tomēr brīžiem uzspīdēs arī saule. Sestdien vietām austrumos, bet svētdien teritorijas lielākajā daļā jārēķinās ar nelielu lietu. Arī nedēļas nogalē saglabāsies lēns līdz mērens ziemeļu puses vējš. Latvijā ieplūstot aukstākai gaisa masai, termometra stabiņš naktīs noslīdēs līdz -2 grādu atzīmei, savukārt dienās nepakāpsies augstāk par +6…+10 grādu atzīmi.

Nakts uz pirmdienu paies bez nokrišņiem, bet jau dienas laikā no austrumiem pastiprināsies ciklona ietekme, mākoņu kļūs vairāk un vietām līs. Dominēs lēns līdz mērens rietumu puses vējš un gaisa temperatūra naktī būs -3…+4 robežās, bet dienā +6…+12. Otrdien un trešdien nokrišņi nav gaidāmi, pūtīs lēns ziemeļu puses vējš. Gaisa temperatūra naktīs noslīdēs līdz -3…+3 grādu atzīmei, bet dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+14, vietām piekrastes rajonos būs nedaudz vēsāks, tur +7…+10.

Pēc šī brīža prognozēm pastāv varbūtība, ka darba nedēļas izskaņā Latviju šķērsos nokrišņu zona, kas daudzviet atnesīs mērenu lietu. Mākoņainākos apstākļos naktis būs par dažiem grādiem siltākas, bet dienā tā būtiski nemainīsies.

Foto: Gita Upīte

Atstājiet komentāru