2022.gada 5. jūlijs

Andžejs, Andžs, Edīte, Esmeralda

Šonedēļ Latvijā gaidāms kailsals un var iestāties meteoroloģiskā ziema

Šonedēļ Latvijā gaidāms kailsals un var iestāties meteoroloģiskā ziema

Līdz trešdienai Latvijā nav gaidāmi nokrišņi, bet, sākot ar ceturtdienu, palaikam iespējams neliels sniegs un atkala jeb sasalstošs lietus, liecina sinoptiķu prognozes.

Nedēļas pirmajā pusē skaidrākais laiks būs austrumu novados, vairāk mākoņu - Kurzemē. Dienvidaustrumu vēja ātrums nedaudz mazināsies. Minimālā gaisa temperatūra būs -4..-9 grādi, neliels sals saglabāsies arī dienā.

Nedēļas otrajā pusē debesis, visticamāk, klās mākoņi. Prognozes par gaisa temperatūru un nokrišņiem pagaidām ir dažādas. Iespējams, nedēļas siltākā diena būs piektdiena, kad termometra stabiņš var pakāpties līdz -1..+3 grādiem.

Ja diennakts vidējā gaisa temperatūra arī tad saglabāsies negatīva, 7.decembrī Latvijā kopumā būs iestājusies meteoroloģiskā ziema. Tā sākas, ja piecas diennaktis pēc kārtas vidējā gaisa temperatūra ir nulle grādu vai zemāka.

Jau ziņots, ka šonedēļ pamazām aizsals dīķi, ezeri un upju lēnākie posmi. Savukārt prognozes Ziemassvētkiem liecina, ka nav gaidāms ne liels sals, ne siltuma rekordi. Pastāv augsta varbūtība, ka vismaz valsts austrumu daļu klās sniegs.

Foto: jekabpils.lv

Atstājiet komentāru