2022.gada 30. jūnijs

Mareks, Tālivaldis

Izredzes sagaidīt baltus Ziemassvētkus šogad nav lielas. Atkusnis sāksies trešdien

Izredzes sagaidīt baltus Ziemassvētkus šogad nav lielas. Atkusnis sāksies trešdien

Noturīgs sals un sniegs Ziemassvētkos Latvijā nav gaidāms, liecina pašreizējās sinoptiķu prognozes. Tuvākajās dienās laiks Latvijā kļūs siltāks un s'aksies atkusnis, prognozē Latvijas Televīzijas (LTV) laika ziņu redaktors Toms Bricis.

Gaisa temperatūra Latvijā jau no nedēļas vidus dominēs virus nulles – Kurzemē un valsts centrālajā pat brīžiem līdz +5, piekrastē +7 grādi.

Šonedēļ pārsvarā apledojums uz ceļiem veidosies Vidzemē un Latgalē. Kopumā šonedēļ nokrišņu nebūs daudz.

Atkusnis sāksies trešdien. Tiesa, slēpošanās trasēs ir cerība, ka tur saražotais sniegs nenokusīs. Taču ārpus slēpošanas trasēm uz sniegu nav nekādu cerību, norāda Bricis.

Viņš piebilst, ka vēl pirmdien vietām sniegs ir iespējams, bet turpmākajā nedēļā gaidāms lietus.

Raugoties ilgtermiņa prognozēs, Ziemassvētki joprojām rādās bez izmaiņām – mitrs, pārsvarā silts laiks. Temperatūras amplitūda būšot no -2 grādiem līdz +7 grādiem.

Pirms svētkiem un, visticamāk, arī Ziemassvētku brīvdienās laikapstākļus ietekmēs Atlantijas cikloni, kas gaidāmi Eiropas ziemeļrietumu daļā, un anticiklons, kas gaidāms Krievijā vai plašā Eiropas austrumu un dienvidu daļā.

Līdz ar to valdošā gaisa plūsma būs no rietumiem vai dienvidiem, tā nodrošinās samērā siltus un mitrus laikapstākļus. Aukstāks laiks iespējams gadījumā, ja palielināsies anticiklona ietekme un ienāks sals no austrumiem vai dienvidaustrumiem.

Latvijas austrumu daļā izredzes sagaidīt baltus Ziemassvētkus ir nedaudz lielākas nekā citviet valstī; pastāv arī kailsala varbūtība.

Saskaņā ar pašreizējo "Global Forecast System" prognozi gan pirmssvētku dienās, gan pašos Ziemassvētkos gaisa temperatūra Latvijā pārsvarā būs -1..+4 grādi, Kurzemē brīžiem gaidāms siltums līdz +7 grādiem. Palaikam būs nokrišņi, visbiežāk gaidāms neliels lietus. Uz ceļiem bieži veidosies apledojums, sevišķi Vidzemē un Latgalē, reizēm gaidāma arī migla.

Foto: jekabpils.lv

Komentāri (0-1/1)

 • Skolnieciņš no Pokaiņu meža
  14.12.2020 17:35
  2020. gads iet uz beigām. Daudziem no mums šis gads bija neveiksmīgs. Līdz ar kovid-19 (covid-19) sērgas ienākšanu mūsu valstī sākās ekonomiskā krīze. Lai gan pašlaik Latvijā plosās gan kovid-19 sērga, gan ekonomiskā krīze, taču mēs nezaudēsim cerību, apņēmību un gribasspēku. Nepadosimies kovid-19 sērgas priekšā! Saglabāsim brīvu gribu un staltu stāju! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atcerēsimies savu svabado senču tradīcijas un paražas! Godāsim Latvju Dievus – latvietības aizstāvjus! Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes! Iekursim savas viensētas pagalmā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntītes, lai atgaiņātu mošķus un nelaimes. Ziedosim uz svētakmeņa savā privātajā mežiņā baltmaizes klaipu, sauju graudu, vārītu olu un medus gabaliņu. Lūgsim Latvju Dievu labvēlību un svētību. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
  Ar mīlestību un labestību, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
  [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #Skolnieciņš #pagāni #sentēvi #rituāli #LatvjuDievi #Māra #Pērkons #Laima #LatvjuDievuSvētība #veiksme #spēks #auglība

Atstājiet komentāru