2022.gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

Siltākais laiks šonedēļ gaidāms ceturtdien

Siltākais laiks šonedēļ gaidāms ceturtdien

Ceturtdien Latvijas lielākajā daļā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +8..+13 grādiem, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes. 

Pavasarīgi silts laiks būs visu nedēļu, vienīgi otrdien valsts austrumu daļā gaidāms sals līdz -8 grādiem.

Otrdien un naktī uz trešdienu daudzviet līs, austrumu novados būs arī sniegs un atkala.

Nakts un rīta stundās daudzviet piesals un apledos ceļi. Pēcpusdienās gaisa temperatūra galvenokārt paaugstināsies līdz +2..+10 grādiem. Debesis brīžiem skaidrosies.

Valdošais būs lēns līdz mēreni stiprs dienvidrietumu vējš, nedēļas izskaņā - ziemeļrietumu vējš. Nedēļas vidū vējš atnesīs piesārņotu gaisu no Centrāleiropas, tādēļ gaisa kvalitāte tuvākajās dienās saglabāsies viduvēja līdz slikta. Tīrāks gaiss gaidāms nedēļas nogalē.

Strauji kūstot sniegam un ceļoties ūdens līmenim, upēs – galvenokārt Kurzemē un Zemgalē – sāksies ledus iešana. Saskaņā ar pašreizējo prognozi Kurzemes upēs ūdens līmenis paaugstināsies par 0,4 līdz 1,75 metriem, maksimums gaidāms laika periodā no 26. februāra līdz 2. martam. Zemgales upēs ūdens līmenis paaugstināsies par 0,5 līdz 1,75 metriem, maksimums gaidāms laika periodā no 27. februāra līdz 4. martam. Sniega un ledus kušana gaidāma arī Vidzemes un Latgales upju baseinos, bet tā nebūs tik strauja. 

Foto: jekabpils.lv

Atstājiet komentāru