2022.gada 13. augusts

Elvīra, Velga

Šonedēļ gaidāmas jaunas lietavas

Šonedēļ gaidāmas jaunas lietavas

Sākot ar otrdienas pēcpusdienu, Latviju sasniegs jauns ciklons ar lietavām, tādēļ šonedēļ turpināsies pļavu un lauku applūšana daudzviet Vidzemē, kā arī vietām Zemgalē un Latgalē, brīdina sinoptiķi.

Šonedēļ ievērojams nokrišņu daudzums gaidāms arī Kurzemē, bet šajā reģionā - atšķirībā no pārējās Latvijas - nebūs plūdu draudu. Plašākie plūdi iespējami Vidzemē un Zemgales austrumu daļā.

Lietus Latvijā ieradīsies no dienvidrietumiem, visvairāk nokrišņu būs otrdienas vakarā un trešdien. Pastāv cerība, ka nedēļas nogalē paaugstināsies atmosfēras spiediens un vairs nelīs, bet pagaidām prognozes ir dažādas, tai skaitā iespējams stiprs lietus.

Gaisa temperatūra šonedēļ būs līdzīga kā iepriekš - naktīs tā pārsvarā pazemināsies līdz +5..+10 grādiem un dienās galvenokārt saglabāsies zem +20 grādiem, lietū un piekrastē arī zem +15 grādiem.

Otrdien pūtīs mēreni stiprs dienvidaustrumu vējš, trešdien - dienvidrietumu vējš, bet nedēļas otrajā pusē pārsvarā gaidāms lēns vējš.

Jau ziņots, ka svētdien, 23.maijā, ūdens līmenis visstraujāk kāpa mazajās Vidzemes upēs, lielākais nokrišņu daudzums valsts novērojumu stacijās bija 33 milimetri Gulbenē un Priekuļos, kā arī 37 milimetri Zosēnos. Mēneša kopējā nokrišņu summa vietām Vidzemē jau pārsniegusi 100 milimetru jeb 100 litru kvadrātmetrā, kas ir aptuveni divreiz vairāk par visa maija normu.

Sākot ar trešdienu, ūdens līmenis upēs celsies visā valstī.

Saskaņā ar Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra datiem maija pēdējā nedēļa Latvijā būs ievērojami vēsāka un mitrāka par normu, savukārt jūnijā gan gaisa temperatūra, gan nokrišņu daudzums gaidāms tuvāk normai. Varbūtība sagaidīt ilgstošu karstumu šonedēļ būs nulle procentu, jūnija pirmajā nedēļā tā pieaugs līdz 10%, jūnija vidū un beigās - līdz 20-35%.

Attēlā: Dubultvaravīksne Jēkabpilī 23.maijā
Foto: Madara Vīgante

Atstājiet komentāru