2023.gada 6. jūnijs

Ardis, Ingrīda

Šoziem Latvijā, visticamāk, būs mainīgi laikapstākļi

Šoziem Latvijā, visticamāk, būs mainīgi laikapstākļi

2021.-2022.gada ziemas vidējā gaisa temperatūra Latvijā, tāpat kā teju visā Eiropā, gaidāma virs normas, tomēr iespējami vairāki izteikti aukstuma viļņi, liecina meteoroloģijas dienestu prognozes.

Dānijas Meteoroloģijas institūts 18.novembrī publicējis prognozi ziemai, kurā teikts, ka valdošā gaisa plūsma būs no rietumiem, tādēļ caurmērā gaidāms mēreni silts un mitrs laiks. Netiek prognozēta liela siltuma anomālija un visos ziemas mēnešos iespējami aukstuma viļņi, saistīti ar anticiklonu un vēja iegriešanos no ziemeļiem vai austrumiem, dienvidaustrumiem.

Dāņu meteorologi norāda, ka ziemas gaitā var izjukt ierastā gaisa cirkulācija Arktikā un liels aukstums jeb tā dēvētais polārais virpulis var nonākt Eiropā. Šādā gadījumā iespējams spēcīgs aukstums, un ar 20-30% varbūtību februāra vidējā gaisa temperatūra var noslīdēt krietni zem normas.

Arī AccuWeather norāda uz šādu iespēju. Ja aukstums no Arktikas ieplūdīs Eiropā, Baltijas valstis būs viens no reģioniem, kas visvairāk cietīs no stipra sala. Turklāt šoziem prognozēta lielāka varbūtība, ka ieradīsies dienvidu cikloni ar lielu nokrišņu daudzumu. Turpretī Atlantijas ciklonu aktivitāte prognozēta zemāka nekā ierasts, tādēļ Skandināvijā ziema gaidāma mierīgāka un sausāka nekā ierasts, paredz AccuWeather meteorologi.

Dati no ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes Climate Forecast System, kā arī no Eiropas Komisijas programmas Copernicus liecina, ka visos tuvākajos mēnešos vidējā gaisa temperatūra gaidāma kaut nedaudz augstāka par normu. Savukārt nākamajās divās nedēļās - novembra beigās un decembra sākumā - gaisa temperatūra prognozēta mazliet zemāka par normu.

Atstājiet komentāru