2022.gada 27. jūnijs

Malvīne, Malvis

Brīvdienās laiks būs samērā mierīgs, jaunnedēļ laika apstākļi atkal būs mainīgi

Brīvdienās laiks būs samērā mierīgs, jaunnedēļ laika apstākļi atkal būs mainīgi

Brīvdienās laiks būs mierīgs – palaikam uzspīdēs saule, un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Naktīs būs aukstākas kā līdz šim, un vēja brāzmas būs galvenokārt piekrastes rajonos, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Tomēr jau jaunnedēļ laiks kļūs nestabilāks un vairāki cikloni no rietumiem nesīs vējainu un nokrišņu bagātāku laiku.

Piektdien, 11.februārī, laika apstākļus noteiks plaša zema spiediena ieplaka. Naktī gaidāms mākoņains laiks, tomēr brīžiem debesis arī skaidrosies. Vietām būs nelieli nokrišņi. Uz ceļiem var veidoties apledojums un tie būs slideni, brīdina sinoptiķi.

Tāpat LVĢMC norāda, ka pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš. Minimāla gaisa temperatūra būs -2…+3 grādi. Dienā mākoņu daudzums būs mainīgs un nokrišņi gaidāmi daudzviet – sniegs, slapjš sniegs, Kurzemē arī lietus. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš. Termometra stabiņš pakāpsies līdz +1…+4 grādu atzīmei.

Sestdien pastiprināsies plaša anticiklona ziemeļu malas ietekme. Gaidāms mainīgs mākoņu daudzums bez ievērojamiem nokrišņiem.Atsevišķos posmos ceļi būs slideni.

Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs ziemeļrietumu, rietumu vējš, kas dienā iegriezīsies no rietumiem, dienvidrietumiem un Kurzemē un piekrastes rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs -2…-7 grādi, piekrastes rajonos nedaudz siltāks, tur +1…-2 grādi, savukārt dienā termometra stabiņš pieturēsies 0…+4 grādu robežās.

Savukārt svētdien, sinoptiķi, prognozē, ka  plašs ciklons no Norvēģu jūras pakāpeniski virzīsies pāri Skandināvijai Latvijas virzienā. Atmosfēras spiediens pakāpeniski pazemināsies un būs vairāk mākoņu, tomēr brīžiem debesis arī skaidrosies. Nakts un diena paies bez ievērojamiem nokrišņiem. Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs dienvidrietumu, dienvidu vējš, piekrastē brāzmās 15-17 m/s. Līdzīgi kā iepriekš, minimālā gaisa temperatūra naktī būs -2…-7 grādi, piekrastes rajonos +1…-2 grādi, bet maksimāla temperatūra dienā nebūs lielāka par -1…+3 grādiem.

Jaunnedēļ laika apstākļus noteiks vairāku ciklonu darbība. Atmosfēras spiedienam pazeminoties, laika apstākļi kļūs nestabilāki – nokrišņu daudzums palielināsies, un to fāzes dienas laikā mainīsies no lietus uz slapju sniegu un, galvenokārt nakts stundās, arī sniegu; pūtīs arī brāzmains vējš. Diennakts gaisa temperatūra svārstīsies no +1…-3 grādiem nakts stundās līdz +1…+6 grādiem diennakts gaišajā laikā.

Foto: jekabpils.lv

Atstājiet komentāru