2022.gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

No nedēļas vidus kļūs sausāks, pali daudzviet mazināsies

No nedēļas vidus kļūs sausāks, pali daudzviet mazināsies

Pēc nokrišņiem bagātās pirmdienas turpmāk laiks Latvijā kļūs sausāks, liecina prognozes.
Otrdien vēl daudzviet gaidāmi nelieli nokrišņi - sniegs un slapjš sniegs, bet pēcpusdienā un vakarā debesis arī skaidrosies, gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā būs -2...3 grādu robežās.

Trešdien un ceturtdien mākoņu kļūs mazāk, lielākajā valsts daļā nokrišņu nebūs, vietām Kurzemes rietumos trešdien iespējams neliels slapjš sniegs. Gaisa temperatūra šajās naktīs noslīdēs līdz -1...-6 grādiem, ceturtdienas rītā vietām Vidzemē un Latgalē ap -10 grādiem. Dienās gan temperatūra pārsvarā pakāpsies nedaudz virs nulles, vienīgi Vidzemē trešdien saglabāsies sals.

Nedēļas nogalē brīžiem gaidāmi nelieli nokrišņi un kļūs mazliet siltāks - naktīs temperatūra -3...3 grādu robežās, svētdienas rītā vietām vēl nedaudz aukstāks, bet dienās 1...6 grādi.

Daudzās Kurzemes un Zemgales upēs ūdens līmenis sasniedz augstāko atzīmi kopš 2010. vai 2013. gada. Tuvākajās dienās ūdens līmenis vēl kāps, taču nedēļas otrajā pusē, līdz ar sausāka laika iestāšanos arī ūdens līmenis sāks pazemināties.

Ūdens līmeņa kāpums marta sākumā gaidāms Vidzemes un Latgales upēs, kuru baseinos joprojām ir daudz sniega. Vidzemes un Alūksnes augstienē, kā arī Latgales austrumos sniega segas biezums ir 15-27 centimetri.

Foto: jekabpils.lv

Atstājiet komentāru