2022.gada 27. jūnijs

Malvīne, Malvis

Marta vidus Latvijā gaidāms sauss un saulains

Marta vidus Latvijā gaidāms sauss un saulains

Anticiklona ietekmē nākamajās desmit dienās un, iespējams, arī ilgāk Latvijā būs pārsvarā sauss un saulains laks, prognozē sinoptiķi.

Tuvākās divas naktis, visticamāk, būs aukstākās šomēnes - gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu un piektdienu Kurzemē pazemināsies līdz -3..-9 grādiem, bet daudzviet Vidzemē un Latgalē tā noslīdēs līdz -13..-18 grādiem.

Sagaidāms, ka arī marta vidū un mēneša otrajā pusē gaisa temperatūra naktīs valsts lielākajā daļā noslīdēs zem nulles, vietām valsts austrumos dažkārt vēl iespējams desmit grādu sals.
Dienās, pavasara saulei sildot arvien spēcīgāk, gaisa temperatūra pakāpsies augstāk. Jau šīs nedēļas izskaņā termometra stabiņš vietām pietuvosies +10 grādiem, bet dažās pēcpusdienās nākamnedēļ pakāpsies nedaudz virs +10 grādiem.

Pārsvarā gaidāms lēns vējš.

Sniega sega, kas saglabājas daudzviet Vidzemē un Latgalē, kusīs lēni, tādēļ nav gaidāms ievērojams ūdens līmeņa kāpums upēs. Atsevišķos upju posmos iespējama ledus iešana un ar to saistītas ūdens līmeņa svārstības.

No sniega brīvajās teritorijās paaugstināsies ugunsbīstamība. Sausuma ietekmē brīžiem iespējama arī gaisa kvalitātes pasliktināšanās.

Foto: Jēkabpils novads/Facebook

Atstājiet komentāru