2022.gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

Sinoptiķu prognoze: priekšā ilgstošs saulaina un sausa laika periods

Sinoptiķu prognoze: priekšā ilgstošs saulaina un sausa laika periods

Marta otrā puse Latvijā būs ar sausu un saulainu laiku, liecina prognozes, sabiedrisko mediju portālā lsm.lv prognozē Toms Bricis. 

Līdz 24., 25. martam Latvijā nokrišņu nebūs, tikai mēneša pašās beigās mūsu reģionā varētu atgriezties Altantijas cikloni, nesot kaut nelielus nokrišņus.

Turpmāk naktīs valdīs neliels sals, šīs nedēļas otrajā pusē - ceturtdien un piektdien, agri no rītiem valsts austrumos sals būs arī spēcīgāks - tā ap -10 grādiem, bet dienās temperatūra lielākoties 6...12 grādu robežās, mazliet vēsāks vietām piekrastē, kā arī ceturtdien un piektdien valsts austrumos.

Nākamnedēļ sausais un saulainais laiks turpinās, turklāt kļūs siltāks.

Sausā laika un lēnā vēja dēļ brīžiem palielināsies gaisa piesārņojums. Pēdējās dienās Rīgā jau palielinājusies slāpekļa dioksīda koncentrācija gaisā, pārsniedzot pieļaujamo robežu, kā arī PM daļiņu daudzums gaisā.

Lēnā un sausā pavasara dēļ palu draudu šopavasar vairs nav. Lai arī daži Daugavas posmi joprojām ir ledus klāti, ledus nav stingrs un nevar izveidot lielus un noturīgus ledus sastrēgumus, kas paaugstinātu ūdens līmeni. Pašlaik ūdens līmeņi upēs pazeminās, sniegs Vidzemē un Latgalē kūst lēni, tādēļ arī plūdu riska nav.

Avots; lsm.lv

Atstājiet komentāru