2022.gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

Latvijā sāk atgriezties gājputni; migrāciju ietekmē arī karš Ukrainā (ACULIECINIEKA VIDEO)

Latvijā sāk atgriezties gājputni; migrāciju ietekmē arī karš Ukrainā (ACULIECINIEKA VIDEO)

Radio1.lv saņēma Nikolas video, kurā redzams, kā no siltajām zemēm atgriežas dzērves. Dzērvju kāši nofilmēti pagājušajās brīvdienās pie Namiķu ezera Jēkabpils novadā.

Kā ierasts – ziemai atkāpjoties un laikam kļūstot siltākam, Latvijā atgriežas putni, kas ziemu pavadījuši siltajās zemēs. Līdz brīdim, kad elektrības stabu galos iekārtotajās ligzdās nolaidīsies pirmie baltie stārķi, vēl dažas nedēļas jāpagaida, taču gulbji, dzērves, zosis un vēl virkne citu putnu savu atgriešanos jau sākuši, liecina informācija sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedrs, putnu vērotājs Mareks Kilups skaidroja – putnu migrācijas ceļi ved arī pār Ukrainas teritoriju, kurā šobrīd notiek kara darbība.

Viņš prognozēja, ka nemieri var ietekmēt migrāciju, taču kopumā lidotāji spēj pielāgoties un nopietnu ietekmi šajā ziņā karš Ukrainā neatstās.

"Putnu migrācijas iet gar lielajām upēm, piemēram, gar Dņepru. Šķērsojot Melno jūru, putni Krimā "atduras". Tur varētu būt tāda vieta. Tāpat gar Melnās jūras austrumu piekrasti ir ļoti labi zināms putnu migrācijas ceļš. Tā kā skaidrs, ka tur tie putni ceļo, bet cik lielā mērā to ietekmē kara darbība – noteikti, ka kaut kādā mērā ietekmē, bet, ja mums ir jādomā par karu, kas notiek, tad putnu migrācija ir mazākā bēda tajā visā. Protams, tā ir traucēta, bet gan jau viņi to kaut kā pārvar," sprieda Kilups.

Video autors Nikola.

 

Atstājiet komentāru