2024.gada 24. jūlijs

Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne

Baļotes ezerā notiks Pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā

Baļotes ezerā notiks Pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā

Latvijā pirmo reizi no 9. līdz 13. jūlijam Baļotes ezerā, Jēkabpils novada Kūku pagastā, notiks Pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā 2024 sievietēm un jauniešiem U22 grupā, liecina publiskotā informācija.

Šī disciplīna ir viena no populārākajām sporta makšķerēšanas disciplīnām pasaulē, piedzīvojot savu augšupeju arī Latvijā. 2024. gadā Latvija ieguvusi unikālu iespēju rīkot ne tikai sieviešu Pasaules čempionātu, bet pirmo reizi Pasaules vēsturē arī jauniešu U22 Pasaules čempionātu karpu makšķerēšanā.

Paredzams, ka Pasaules čempionātā, kas notiks Baļotes ezerā, piedalīsies komandas no 12 valstīm, katrs valsts delegācijā būs vismaz 11 cilvēku. Kopumā tiek gaidīts ap 200 viesu.

Sacensību ilgums ir 72 stundas, kuras ir fiziski nogurdinošas, un visbiežāk atpūtai un miegam kopā tiek atvēlētas vien pāris stundas diennaktī. Uzvarētājs tiek noteikts pēc noķerto zivju apjoma. Jo vairāk karpu konkrētā sektorā noķerts, jo augstāka vieta un mazāks gūto punktu skaits. Pasaules čempionātā uzvar tā nācija, kura kopā ieguvusi vismazāk punktu.

Sacensības būs iespēja vērot arī skatītājiem. 9. jūlijā plkst. 18.00 Zīlānu brīvdabas estrādē "Mārdadzis" notiks sacensību atklāšana. 10. jūlijā plkst. 12.30 Baļotes ezerā – sacensību sākums katrai komandai izlozētā sektorā. 13. jūlijā plkst. 12.30 – sacensību noslēgums, plkst. 19.00 Krustpils kultūras centrā – apbalvošanas ceremonija.

Nedēļu pirms, no 3. jūlija, un čempionāta laikā ezers ikdienas makšķerniekiem būs slēgts!

Sacensības organizē LMSF Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija un Latvijas Karpu Makšķerēšanas Asociācija, sadarbībā ar Jēkabpils novada pašvaldību.

Sīkāka informācija sekos.

Čempionāta oficiālā Facebook lapa: Carp Fishing World Championships for Women's and Youth U22 - Latvia 2024

Foto: Jānis Rūtiņš

Atstājiet komentāru