2023.gada 26. septembris

Gundars, Knuts, Kurts

FOTOSTĀSTS: Grandiozi nosvinēti Zasas muižas parka svētki

“Gaismas un leģendu saspēles” nakts pastaigas Zasas muižas parkā 13. un 14. augusta naktīs izbaudīja aptuveni 6000 parka apmeklētāju. Teiksmainas, hipnotizējošas un sapņainas bija šīs divas naktis, kas Zasu parādīja citā gaismā tiešā un pārnestā nozīmē – gan pašiem zasiešiem, gan ciemiņiem. Bet ciemiņi bija sabraukuši no visas Latvijas, un, ne tikai. Ik pa laikam parkā bija dzirdamas gan lietuviešu, gan angļu, gan vācu valodas. Pats Zasas parks šīs naktis runāja visiem saprotamā valodā – gaismas, mūzikas, skaistuma, iespaidu un iedvesmas valodā. Zvaigznes šais naktīs arī bija īpaši spožas, un ik pa laikam ievilka debesīs pa špožai švīkai, rūpējoties, lai piepildās pat tās vēlēšanās, kuras uz tiltiņiem palika neizteiktas!

Zasas mūza var būt laimīga, pateicīga un lepna, jo tai izdevās pieskarties tik daudzu cilvēku prātiem, tik daudzi tai palīdzēja iznākt gaismā! Gan tie, kas ikdienā kopj parku, rūpējas par kokiem un puķēm, gan tie, kas atbrauca ar saviem skaistajiem amatniecības darbiem, gan tie, kas ikkatru spuldzīti un mikrofonu nolika īstajā vietā, nenogurdami Muzikantu paviljonā spēlēja ģitāru, kārtoja ziedus vāzēs vai vilka elektrības vadus, rosījās un vienmēr bija nomodā. Bijušā Jēkabpils novada kultūras darbinieki bija krietni nopūlējušies, lai svinības būtu muižas lielskungu cienīgas.

Pateicamies ikvienam, kurš apmeklēja Zasu šajās naktīs! Vai kāds objekts jums īpaši palicis atmiņā? Varbūt pilsdrupu mistiskais, caururbjošais skatiens? Vai Cukurkalniņā pacēlāt acis augšup, teju pazūdot sudrabotajās liepu galotnēs, kas šķita bezgalīgi tālas tumšajās debesīs? Vai, varbūt, lielāko iespaidu atstāja Dzirnavu atspulgs un varenais, sarkanais skurstenis ar stārķa ligzdu pašā galā?

Bet Zasas mūza neguļ -  vēl visas leģendas nav izstāstītas, vēl viss Zasas skaistums nav izrādīts, vēl visas idejas ne tuvu nav īstenotas. Tātad, tiksimies nākamgad!
 

Foto: Kaspars Sēlis

Autors: Daina Alužāne

Avots; jekabpils.lv

Atstājiet komentāru