2021.gada 25. jūlijs

Jēkabs, žaklīna

Kopš 8.janvāra ir pieejams jaunizveidotais Raimonda Paula skaņdarbu elektroniskais katalogs

Kopš 8.janvāra ir pieejams jaunizveidotais Raimonda Paula skaņdarbu elektroniskais katalogs

Kultūras ministre Dace Melbārde: „Raimonds Pauls ir tik populārs un tautā mīlēts, ka viņa dziesmas kļuvušas jau gandrīz par tautasdziesmām. Viņu var saukt par Tautas dziesminieku. Maestro brīnišķīgi spēj sajust un pārvērst mūzikā sabiedrības ilgas, sajūtas un noskaņojuma daudzveidīgās nianses. Esmu ļoti priecīga un gandarīta, ka Maestro darbi būs apkopoti vienuviet un pieejami plašam interesentu lokam. Tā ir brīnišķīga dāvana komponistam jubilejā un nenovērtējams dārgums visai Latvijas sabiedrībai.”

„Mikrofona ieraksti” valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve: „Mēs esam pateicīgi Raimondam Paulam par uzticību un sadarbību daudzu gadu garumā – līdz šim „Mikrofona ieraksti” paspārnē iznākuši 67 albumi un izlases CD un MC formātos, kā arī 5 DVD ar Maestro koncertu un citiem videoierakstiem. Tomēr Maestro darbu klāsts ir daudz plašāks par mūsu izdoto. Līdz šim nekur nebija iespējams atrast Maestro darba apkopojumu, kas ļautu apzināt mūsu nacionālo bagātību – Raimonda Paula daiļradi kopumā. Šī elektroniskā vietne ir kā Maestro „Dainu skapis”, ko arī turpmāk papildināsim ar aktuālajiem ierakstiem un notīm un darīsim pieejamu visiem interesentiem. Tas bija darbietilpīgs un sarežģīts process gada garumā. Esam ļoti pateicīgi visiem, kas atsaucās mūsu aicinājumam un palīdzēja izveidot šo vietni, īpaši Daigai Mazvērsītei, kā arī Kultūras ministrijai, kas atbalstīja šo iniciatīvu.”

Raimonda Paula darbu kataloga izveide līdz šim ir izrādījies grūti paveicams uzdevums. To galvenokārt sarežģī apstāklis, ka nereti vienu un to pašu melodiju komponists lietojis vairākkārt – ar latviešu un krievu tekstu, arī kā instrumentālu skaņdarbu, turklāt ne visi Raimonda Paula skaņdarbi ir ieskaņoti un izdoti. Daudzas partitūras ir atrodamas vien rokrakstos un meklējamas Latvijas Radio arhīvā, teātros, pie atsevišķiem izpildītājiem vai paša Maestro mājas bibliotēkā. Tāpēc pašreizējo kataloga versiju nevar uzskatīt par absolūti pilnīgu, tomēr ir sasniegts galvenais: apzināti un reģistrēti Raimonda Paula skaņdarbi, kas ir ieskaņoti un izdoti un kuru notis ir publiski pieejamas interesentiem. Šobrīd katalogā ir 2200 nosaukumu, taču saraksts, visticamāk, tiks papildināts, jo darbs turpināsies arī pēc Maestro jubilejas.

Jaunā mājas lapa www.raimondspauls.lv interesentiem pieejama kopš 8. janvāra. Skaņdarbus būs iespējams meklēt pēc nosaukuma, izpildītāja, sacerēšanas (publicēšanas) gada, teksta autora un žanra; daļai kino un teātra mūzikas darbu reģistrēts arī atsevišķu fragmentu saraksts. Vietnē būs atrodami arī dziesmu teksti.

RecMic

Atstājiet komentāru