2021.gada 25. jūlijs

Jēkabs, žaklīna

Radošai iedvesmai: eleganta peldošā rudens kompozīcija (FOTO)

Radošai iedvesmai: eleganta peldošā rudens kompozīcija (FOTO)

Nudien ir teju pēdējais laiks, kad doties rudenīgā pastaigā, vākt dabas materiālus un pagatavot no tiem skaistas kompozīcijas mājas skaistumam. Lūk, oriģināla ideja, kā apvienot svecīšu mājīgo noskaņu ar dabas materiālu izmantošanu, šajā gadījumā – vīnogulāju ķekariem.

 

Rudens daudziem ir iedvesmas mēnesis, arī man, tieši tāpēc, veroties apkārt, rodas arvien jaunas idejas, kā izmantot krāsainās koku lapas, krūmu zariņus ar ogām un pat vīnogu ķekariņus. Šī ir tikai viena no daudzajām variācijām, taču gana glīta, lai to īstenotu.

 

Nepieciešams:

Cilindra formas trauki vai vāzes;
Vīnogu ķekari (es izmantoju mežvīna ķekarus);
Peldošās sveces;
Ūdens.

a rudens


Kompozīcijas izveide nudien neprasa lielu pieredzi, jo atliek vien traukos ielikt ķekarus, ieliet ūdeni un iepeldināt svecīti. Lai arī darbs ir gaužām vienkāršs, dekorācija izskatās oriģināla, un tā labi izskatīsies uz loga, galda, plaukta vai pat kamīna malas.

 

Mežvīna ķekarus var aizstāt arī ar citu ogu zariņiem, piemēram, mežrozītēm, pīlādžiem un melnā plūškoka ogām. Variācijas ir daudz un dažādas, traukus var papildināt arī ar dekoratīviem akmentiņiem, stikla pērlītēm, gliemežvākiem un citiem dekoriem pēc izvēles.

a rudens1


Lai kompozīcija ilgāk saglabātu savu skaistumu, svarīgi ik pēc pāris dienām nomainīt ūdeni un zem tekoša ūdens strūklas noskalot ogas, lai tās tik ātri nesabojājas.

 

Ja nav pieejami līdzīgas formas trauki, var ideju īstenot arī lielākā stikla bļodā vai glāzēs.

 

Avots: DELFI

Atstājiet komentāru