2023.gada 2. jūnijs

Emma, Lība

Pavasara alerģija: pieci produkti, kas palīdz pret iesnām un acu asarošanu

Pavasara alerģija: pieci produkti, kas palīdz pret iesnām un acu asarošanu

Visi priecājas par dabas mošanos, bet tu šņaukājies, šķaudi un slauki asaras – klāt pavasara alerģija. Ja ainiņa šķiet pazīstama, piedāvājam dažus ieteikumus, kā diskomfortu mazināt.

Iekļaujiet ikdienas ēdienkartē šos piecus pārtikas produktus, lai mazinātu aizliktu degunu un citus nepatīkamus alerģijas simptomus.

1. BrokoļiPavasara alerģija mazināsies, pateicoties pamatīgajam C vitamīna daudzumam, ko satur šis čirkainais dārzenis. Tas ir spēcīgs antioksidants, kas šķidrina asinis un veicina oksidatīvajos procesos. Tieši šīs vitamīna īpašības atvieglo nepatīkamos simptomus, ar kuriem neskopojas pavasara alerģija. Tādas pašas īpašības ir arī brokoļu „sugas brāļiem” – ziedkāpostiem un parastajiem kāpostiem.

2.Treknas zivisTreknas zivis, piemēram, lasis, satur daudz Omega-3 taukskābju, kas palīdz aizsargāt šūnu apvalkus, kuru iziršana bieži vien ir alerģisko simptomu cēlonis. Būs gana, ja diennaktī apēdīsiet 5mg Omega-3 taukskābes.


3. KurkumaBieži kurkuma tiek slavēta kā zāles teju pret visām kaitēm. Jā, un arī nejaukajiem simptomiem, kurus izraisa pavasara alerģija. Garšviela satur kurkumīnu, kas ir lielisks antioksidants un pretiekaisumu līdzeklis.

4. NātresLai jūs nemulsina, ka nātres nav gluži pierasts pārtikas produkts, ir tomēr vērts šo nezāli iekļaut savā ēdienkartē. Nātres  lieliski palīdz cīnīties ar pavasara alerģijas simptomiem. Gatavojiet nātru zupu, dzeriet nātru tēju vai pievienojiet jaunās nātres salātiem. Šķaudīšana, deguna aizlikums un acu asarošana mazināsies.


5. Skābēeti kāpostiSkābēti kāposti ir produkts, kurā arī ir kvantums C vitamīna, kas, kā jau minējām iepriekš, ir lielisks līdzeklis cīņā ar alerģiskajiem simptomiem. Turklāt skābēti kāposti labi palīdz arī bronhiālās astmas slimniekiem, lēkmes padarot retākas.

Vēl daži ieteikumi laikā, kad uzglūn pavasara alerģija

1. Nēsājiet cepuri, pat ja ir silti – lai ziedputekšņi mazāk ieķeras matos un ir mazāka iespēja tos ienest mājās;

2. Skalojiet matus, atnākot mājās – tā mazināsies ziedputekšņu daudzums, ko atnesam līdz no pastaigas svaigā gaisā;

3. Uz acīm – saulesbrilles, ne tikai saules UV staru dēļ, bet arī lai mazinātu ziedputekšņu nokļūšanu acīs;

4. Virsdrēbes mājās labāk turēt atsevišķi no dzīvojamām telpām, vēlams, skapī priekšnamā;

5. Lai mazinātu ziedputekšņu koncentrāciju iekštelpās, telpas vēdiniet labāk pēc lietus – bet uzmanīgi, jo ziedputekšņi vēdināšanas laikā nokļūst telpās;

6. Braucot ar mašīnu, neturiet vaļā logus;

7.  Ja gribat atpūsties pie dabas, tad labāk braukt pie jūras, kur ziedputekšņu koncentrācija ir mazāka;

8. Mājās izvairieties no caurvēja. Jāņem vērā, ka vējš pārnēsā ziedputekšņus 200 km attālumā, kas nozīmē – pie mājas nav obligāti jāzied bērzam, lai būtu alerģija pret tā ziedputekšņiem.

Bet pats galvenais – dzeriet vairāk ūdens! Nevis tēju, kafiju vai limonādi, bet parastu ūdeni.

Avots:puaro.lv

Atstājiet komentāru