2022.gada 2. oktobris

Ilma, Skaidris

Reinim Nitišam starts finālā un 5. vieta Francijā

Reinim Nitišam starts finālā un 5. vieta Francijā

Šodien Francijas pilsētā Loeakā noslēdzās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Bretagne World RX of France. 31 dalībnieka konkurencē Supercar kvalifikāciju kopvērtējumā Reinis Nitišs ierindojās vienpadsmitajā pozīcijā un iekļuva sacensību pusfinālā, kur finišu sasniedza trešajā vietā, kvalificējoties pirmajam finālbraucienam 2016. gada sezonā! Tajā jēkabpilietis finiša līniju šķērsoja piektais.

Mainīgi laika apstākļi šodien radīja papildu intrigu braucējiem un skatītājiem. Dienas pirmajā braucienā (trešajā kvalifikācijā) Nitišs ierindojās 15. pozīcijā, bet jau mazliet žūstošā trasē ceturto kvalifikācijas kārtu noslēdza ar piekto ātrāko laiku, tādējādi izcīnot 11. vietu kopvērtējumā un iespēju startēt pusfinālā. Pirmā pusfināla pēdējā aplī Nitišam izdevās apsteigt Matiasu Ekstremu un ar trešo rezultātu kvalificēties finālbraucienam, kura startā pieredzētais auto dzinēja apgriezienu kritums liedza pakāpties augstāk par piekto vietu.

Mums izdevās atrast optimālus regulējumus mainīgajiem laika apstākļiem un ar stabilu sniegumu spēju izcīnīt vietu pusfinālā. Rallijkrosa dinamiskā vide un "lielās likmes" pusfinālā izrādījās liktenīgas vairākiem sportistiem, taču, izvairoties no problēmsituācijām, nodrošināju vietu finālā.

Šīs ir emocijas, kuras bija nedaudz piemirsušās. Paldies visai komandai par darbu, par sadarbību un pašatdevi. Šis ir lielisks rezultāts, kas dos jaunu enerģijas lādiņu nākamajām sacensībām.

Tagad jāgatavojas Barselonas posmam, kurā startēšu ar savu agrāko auto Olsbergs MSE komandas sastāvā!"pēc sacensībām prieku neslēpj jēkabpilietis Reinis Nitišs.

Tikmēr otrs latviešu braucējs Jānis Baumanis trešajā kvalifikācijas kārtā uzrādīja 13. rezultātu, bet pēdējā braucienā tehnisku problēmu dēļ nestartēja. Sacensību kopvērtējumā Baumanim 26. vieta.

Reiņa Nitiša starts FIA pasaules rallijkrosa čempionātā iespējams, pateicoties atbalstam, ko sniedz Lattelecom, Ošukalns un Sonora, kā arī Jēkabpils Dome, Autobrava, Eibe-L, Hertz, Latvijas Gāze, OK Būvmateriāli, Z-Light, RA EVENTS un SMS Credit. Informatīvo atbalstu nodrošina DELFI un Zebra.

Tikai Lattelecom klientiem pieejamajā kanālā Best4Sport TV tiks translēti visi 12 FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmi. Lattelecom ir FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma Neste World RX of Latvia (1.-2. oktobris, 2016) atbalstītājs, un pasākuma norises vietā nodrošinās mūsdienu tehnoloģijas. Lattelecom atbalsta arī Reini Nitišu, kurš 2016. gadā startē FIA pasaules rallijkrosa čempionātā.

Vairāk par Reiņa Nitiša gaitām un sacensībām uzzināsiet interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial, YouTube /ReinisNitissOfficial un Instagram /reinisnitiss.

Vairāk par Pasaules RX interneta mājaslapā http://www.fiaworldrallycross.com.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta nākamais posms:

World RX of Barcelona notiks no 16. līdz 18. septembrim.

###

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts

RA EVENTS, SIA

Atstājiet komentāru