2025.gada 6. februāris

Dace, Dārta, Dora

Mums raksta: Kāpēc Jēkabpils Mežaparkā pilnībā nocirsta akācija Baltā robīnija?

Ar Radio1.lv sazinājās jēkabpiliete Spodra Purviņa, kurai Jēkabpils Mežaparks ir viena no mīļākajām vietām pilsētā aktīvai atpūtai. Viņa ievērojusi, ka pilnībā ir nocirsta akācija – Baltā robīnija un bija neizpratnē par šādu rīcību.
 

Spodra Purviņa raksta: “Mežaparks. Krūmi jāizzāģē....bet vai visi? Skaistā akācija- baltā robīnija - ik pavasari daudzus priecēja ar saviem ziedu ķekariem. Dažkārt arī rudenī.....vai atvases vēl priecēs???? Skumji... Kā panākt, lai atvases ataudzētu! Lūdzu!”


Viņas jautājumu un lūgumu saglabāt kaut nedaudz akācijas atvasēm nodevām Jēkabpils novada pašvaldības Attīstības pārvaldei. Atbildi sniedza pašvaldības Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns.

“Kā jau katru gadu, arī šogad Mežaparka teritorijā tiek veikti meža kopšanas darbi, izzāģējot sausos un bīstamos kokus, kā arī izcērtot krūmus atsevišķas vietās, lai veidotu ainavas. Konkrēti bildē redzamajā vietā tika veikta krūmu izgriešana, lai veidotu ainavisku skatu. Mežaparks ir īpaša vieta pilsētā, kas ir rekreācijas zona visiem mūsu pilsētas iedzīvotājiem, kā arī pilsētas apmeklētājiem. Šis objekts ir, kā dzīvs organisms, kas laika gaitā pilnveidojas, attīstās un laikam ejot arī mazliet mainās. Pie Mežaparka uzturēšanas un attīstības strādā vairāki speciālisti, lai tas būtu sakopts gan šobrīd, gan nākotnē būtu baudāms iedzīvotājiem un  pilsētas apmeklētājiem.

Runājot par baltajām robīnijām, tad šie krūmi var izaugt līdz par 25 metriem ar taisnu līdz 1 m diametrā stumbru. Baltā robīnija ir izplatīta un ir ar invazīvu raksturu. Ļoti dekoratīvi izskatās nelielās grupās zālienā, kas regulāri jākopj un jānopļauj tāpat kā zāliens, citādi vieta, kur augs baltā robīnija ar laiku pārvērtīsies par necaurejamu biezokni. Ņemot vērā, ka tika plānots veikt ainavas veidošanu un meža teritorijas kopšanu no krūmiem, tad neplānojas atjaunot baltās robīnijas,” skaidro Ainārs Skromāns.


Tas nozīmē, ka akācija atvasēm netiks saglabāta. 

Ainārs Skromāns arī piebilda, ka Mežaparka teritorijā ir ļoti daudzveidīga augu un koku vide, kas daudzus priecē ar saviem skatiem.

Tāpat arī Jēkabpils Mežaparkā ilgstoši nav atjaunots Saules pulkstenis. Ainārs Skromāns solīja, ka pēc šī gada budžeta apstiprināšanas, tiks uzsākts darbs pie Saules pulksteņa atjaunošanas.


Foto: Spodra Purviņa

Komentāri (0-2/2)

  • Anonīms
    06.02.2025 18:08
    Rūpīgāk apskataties Spodras kundze, tur nav izzāģētas visas akācijas un ir atstātas pietiekošā daudzumā.
  • Sniegpulkstenis
    06.02.2025 17:16
    Baiba runāt prot vai neprot.
    Sēž attīstības pārvaldes vadītājas krēsla kā ielīmēta. Varētu sevi presē parādīt un atbildēt par savas iestādes neizdarībām.

Atstājiet komentāru