2023.gada 28. janvāris

Kārlis, Spodris

Pēc 25 gadiem Jēkabpilī – atkal Baltijas ceļš!

Pēc 25 gadiem Jēkabpilī – atkal Baltijas ceļš!

Laika ritējums ir straujš, un šķiet neticami, ka pagājis jau gadsimta ceturksnis kopš tās dienas 1989.gada 23.augustā, kad trīs Baltijas tautas sadevās rokās un izveidoja dzīvo ķēdi no Tallinas Igaunijā, cauri visai Latvijai, līdz Lietuvas dienvidu robežai.

Tā bija milzu drosme laikā, kad Atmodas pirmās vēsmas vēl bija tikko manāmas un Latvijas Tautas fronte kopā ar Igaunijas un Lietuvas Atmodas spēkiem paveica šķietami neiespējamo – ap divi miljoni cilvēku parādīja toreizējās padomijas vadībai savu gribu – mēs vēlamies būt brīvi, vēlamies dzīvot neatkarīgā valstī. Toreiz PSRS prezidents Mihails Gorbačovs mūsu tautas nosauca par ekstrēmistiem.
Pagājuši gadi, bet spēks, kas toreiz strāvoja no sadotajām rokām, palika un nav aizmirstams. Vai šodien mums nav gana daudz iemeslu, lai atkal ilgotos pēc šīs pleca sajūtas? Vai vēlamies atkal izplest ikdienības rūpēs sakļautos spārnus?

Ja tā, tad Jēkabpils Latviešu biedrība aicina uz Baltijas ceļa 25.gadadienas godināšanas pasākumu 22.augustā pulksten 17.30 Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā pie Jēkabpils Tautas nama. Ņemiet līdzi sarkanbaltsarkanās lentītes, uz tām katrs rakstīsim savu vārdu, siesim tās kopā un satīsim kamolā, lai nodotu vēsturei liecību, ka mēs šeit bijām un ka esam uzticīgi Baltijas ceļa idejai!

Sadosimies rokās un dziedāsim kopā ar Krustpils pagasta vokāli instrumentālo ansambli, klausīsimies atmiņu stāstus un vienkārši būsim kopā!

Pulksten 18.00 Jēkabpils Tautas namā būs arī tikšanās ar vienu no Atmodas laika līderiem Valdi Šteinu un ar filmas „Būt latvietim" autoru Leonardu Inkinu, pēc tam – filmas pirmizrāde.

P.S. 22.augusts pasākuma norisei izvēlēts speciāli, lai tie, kuri varbūt vēlēsies piedalīties pasākumos Rīgā 23.augustā, varētu tur nokļūt.

Māra Grīnberga,
Jēkabpils Latviešu biedrības valdes priekšsēdētāja

Atstājiet komentāru