2024.gada 23. aprīlis

Georgs, Jurģis, Juris

Kā iecerēts pārsteigt skatītājus koncertuzvedumā DZIESMA DEJO. DEJA SKAN

  • 28 julijs 2022 --

Jēkabpils Radio1 intervijā par pasākumu Mežaparka lielajā estrādē, kurā  nebijušā formā savienosies divas tradīcijas - dziesma un deja - par gatavošanos koncertuzvedumam ,,DZIESMA DEJO. DEJA SKAN'' un tā aizkulisēm saruna ar  horeogrāfu  Agri Daņiļeviču un virsdiriģentu Mārtiņu Klišānu.

Šā gada 5. un 6. augustā Mežaparka Lielajā estrādē norisināsies vērienīgs notikums, kurā nebijušā formā savienosies divas tradīcijas - dziesma un deja. Koncertuzvedumā DZIESMA DEJO. DEJA SKAN pulcēsies vairāk kā 6000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Dalībnieki demonstrēs gan labi pazīstamu repertuāru, gan speciāli šim notikumam veidotu jaunradi, kurai muzikālās daļas autors ir vairākkārtējs GRAMMY balvas nominants UĢIS PRAULIŅŠ un horeogrāfs AGRIS DAŅIĻEVIČŠ.

Koncertuzveduma nosaukums DZIESMA DEJO. DEJA SKAN ir arī formas apzīmējums, jo dejotāji dejos un dziedās un arī koristi dejos un dziedās. Repertuārs sastāv no labi zināmiem koru un deju pasaules numuriem, kā arī jaunrades, tādēļ komponists un muzikālās daļas vadītājs UĢIS PRAULIŅŠ, ir izveidojis vienotu skaņas dizainu visam koncertuzvedumam. Mežaparka Lielajā estrādē to izpildīs 14 mūziķu sastāvs, 63 kori un 105 deju kolektīvi no visas Latvijas, kā arī 10 ārzemju koru un deju kolektīvi. Tas paredz, ka arī koris pārvietosies vienā laukumā ar dejotājiem. Skatītāji šoreiz sēdēs atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes korim paredzētās vietās un dalībnieki dejos laukumā, kur parasti atrodas skatītāju soli. Lai skatītājiem nodotu emocionālo vēstījumu, viss uzvedums būs dzīvajā izpildījumā.

Horeogrāfs un mākslinieciskās daļas vadītājs AGRIS DAŅIĻEVIČŠ saka: “Tikko,
etru dienu nometnē ar dziedātājiem un dejotājiem, izdarījām visu to, kas jādara, lai mēs ar pārliecību varētu doties uz Mežaparku. Jāatzīst, ka šis bija patiesības brīdis, kad vairāku mēnešu, pat gadu, darbs, kas tika pavadīts "zoomos" un teorijās, pārvērtās realitātē. Neliegšu, ka satraukums bija liels tieši par to, vai izdosies panākt, ka koristi dejo un dzied un pārvietojas vienā laukumā ar dejotājiem. Tagad varu apgalvot, ka koristi ne tikai skaisti dzied, bet arī MĀK DEJOT. Ar nepacietību gaidu, kad šis pārsteigums nonāks līdz skatītājiem!”

Idejas autors un producents Edžus Arums atklāj: ”Ideja man radās ļoti, ļoti sen, dejojot Dziesmu svētku noslēguma koncertā Mežaparkā. Jau toreiz domāju - kādēl gan mums nevarētu būt pilns deju koncerts kora mūzikas pavadījumā? Attīstot ideju sapratām, ka dejotāji arī var dziedāt un koristi noteikti var arī dejot vienā laukumā ar dejotājiem. Un te nu mēs esam - laipni lūgti mūsu komandas sapnī, KUR DZIESMA DEJOS UN DEJA SKANĒS."

Režisoriskā vadlīnija ir šūpoles, kas šūpo latvieti strap pagātni un tagadni, zemi un debesīm, pļāvām un mežu galotnēm, šo un to sauli, ziemu un vasaru, bērnību un vecumdienām, starp Latviju un svešumu - starp deju un dziesmu. Par latvieti, kas dzied un dejo - godos, skumjās, darot darbu, iemīlējies un ejot dabā.

Koncertuzvedumā tiks izmantoti šo horeogrāfu un komponistu darbi - Uldis Žagata, Aija Baumane, Uldis Šteins, Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Emilis Melngailis, Imants Kalniņš, Jāzeps Vītols un citi.

Koncertuzveduma radošā komanda:

Edžus Arums - idejas autors, producents
Uģis Prauliņš - komponists, muzikālās daļas vadītājs
Mārtiņš Klišāns - mākslinieciskais vadītājs, virsdiriģents
Agris Daņiļevi
s - mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs, virsvadītājs
Ilze Jakubovska - režisore
Aigars Ozoliņš - scenogrāfs
Oskars Pauliņš - gaismu režisors
Ints Teterovskis - virsdiriģents ar iniciatīvu
Taiga Ludborža - virsvadītāja
Ilze Mažāne - virsvadītāja
Indra Ozoliņa - virsvadītāja
Ilmārs Dreļs - virsvadītājs
Diāna Gavare - virsvadītāja
Baiba Ķestere - virsvadītāja
Kaspars Brauns - virsvadītājs, mākslinieciskā vadītāja asistents

Koncertuzvedums notiks 5. un 6. augustā Mežaparka Lielajā estrādē. Biļetes uz koncertuzvedumu pieejamas visās " Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv .


Informāciju sagatavoja
Dagnija Dižbite-Svarinska
29295837

Atstājiet komentāru