2022.gada 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Pelmeņi ar šampinjoniem dārzeņu un krējuma mērcē (MAINĪTS FOTO)

Pelmeņi ar šampinjoniem dārzeņu un krējuma mērcē (MAINĪTS FOTO)

Jēkabpilietis Jānis, kas šobrīd dzīvo un strādā Anglijā Lutonā redakcijai iesūtīja savu iecienītāko pelmeņu pagatavošanas recepti. Šī recepte viņam patīk, jo ēdiens top ātri, ir sātīgs un garšīgs. Recepti Jānim iedevis kāds austrumnieks, kas līdzīgi kā viņš devies pelņā uz ārzemēm.
 
 
Sastāvdaļas: 1 kg pelmeņu, 1 iepakojums šampinjonu (to vietā var lietot arī citas sēnes), 2-3 sīpoli, 2-3 burkāni, 400 g saldā krējuma, 200 g siers, sāls, eļļa, garšvielas (piemēram, Vegeta) un zaļumi pēc savas izvēles.
 
 
Pagatavošana: Pelmeņus novāra sālsūdenī, nokāš. Šampinjonus, sīpolus un burkānus apcep eļļā uz pannas līdz gatavībai, pievieno pelmeņiem. Pievieno arī saldo krējumu un sāli pēc garšas un uz lēnas uguns karsē, kamēr krējums uzsit mutuli. Pārkaisa ar sieru. Pasniedz ar tomātu salātiem.
 
 
Variācijas: Pelmeņus var cept, ja tādi garšo labāk nekā vārīti un visu masu kārtot cepamtraukā, pārkaisīt ar sieru un ielikt uz neilgu brīdi cepeškrāsnī vai mikroviļņu krāsnī.
 
 
Jānis piebilst, ka šādi pagatavoti pelmeņi ir sātīgi un dikti gardi. "Manuprāt, pelmeņi ar šampinjoniem sader lieliski!" raksta Jānis.
 
 
Pelmeņi ir neraudzētas mīkla izstrādājums ar pildījumu. Pelmeņu nosaukums aizgūts no krievu valodas пельмени, kurā tas savukārt ienācis no komiešu valodas nosaukuma пельнянь — "maizes auss".
 
 
Lai gan pelmenis šķiet ļoti moderns fāstfuda veids, patiesībā šis ēdiens ir īsts seniors ar garu vēsturi pat vairākās tūkstošgadēs. Tāpat kā pasta, pelmenis ir nācis no Ķīnas. Jādomā, ka ēšanas jomā ķīnieši ir īsti gardēži, jo arī mūsdienās visvairāk pelmeņu recepšu nāk tieši no šīs valsts.


Austrumnieki savos pelmeņu pildījumos liek gandrīz visu, ko vien var atrast virtuvē – sākot no tradicionāla gaļas pildījuma vai jūras veltēm, līdz pat dārzeņiem un pupiņām. Kopā ar sojas mērci un citām pikantām piedevām šīs variācijas ir patiešām gardas. Turklāt ķīnieši savus pelmeņus ne tikai vāra, gatavo arī zupās, tvaicē un cep.
 
FOTO: Jānis no Lutonas

Komentāri (0-2/2)

 • Redakcija
  02.07.2018 18:21
  Jānis ir Jānis - puisis. Tekstā bija ieviesusies drukas kļūda. Paldies par vērīgumu! Sūtiet mums arī savas receptes un ziņas :)))
 • diksd
  02.07.2018 18:21
  Sveiki!
  Nevar saprast, Jānis ir vin's vai viņa? Citats: Jānis piebilst, ka šādi pagatavoti pelmeņi ir sātīgi un dikti gardi. "Nekad nebiju domājusi, ka pelmeņi ar šampinjoniem sader tik lieliski!" raksta Jānis. Varbūt Jānis ir no pasaku pilsētas? Jaukā glezna ar pannu fotogrāfijā ir joks?

Atstājiet komentāru