2022.gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

Jēkabpilī vakcinējies 51 procents iedzīvotāju, kas ir mazāk nekā vidēji valstī

Jēkabpilī vakcinējies 51 procents iedzīvotāju, kas ir mazāk nekā vidēji valstī

Lai arī pēdējā mēneša laikā visstraujāk - par 11 procentpunktiem - pilnībā pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars palielinājies Latgalē, tomēr vakcinācijas aptvere šajā reģionā joprojām būtiski atpaliek no pārējās valsts, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aktualizētie dati.

CSP ir apkopojusi datus par personām, kuras bija pabeigušas vakcināciju līdz 17.novembrim, tātad pilnībā vakcinētās personas statuss tām stāsies spēkā 1.decembrī.

Valstī kopumā pilnībā pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars pēdējā mēneša laikā ir palielinājies par deviņiem procentpunktiem, sasniedzot 57%.

Latvijas reģionos vakcinācijas pieaugums pēdējā mēnesī bijis 8 līdz 11 procentpunktu robežās. Visstraujākais pieaugums bijis vērojams Latgalē, vakcinācijas līmenim palielinoties par 11 procentpunktiem - no 37% līdz 48%. Par 10 procentpunktiem pieaugusi vakcinācijas aptvere Zemgalē (no 46% līdz 56%) un Kurzemē (no 47% līdz 57%). Par astoņiem procentpunktiem vakcinācijas līmenis paaugstinājies Rīgā - no 51% līdz 59%, Pierīgā un Vidzemē - abos no 52% līdz 60%.

Visaugstākais vakcinēto īpatsvars starp republikas pilsētām joprojām ir Valmierā - 64%, un mēneša laikā tur vērojams pieaugums par septiņiem procentpunktiem. Otrs augstākais vakcinēto īpatsvars ir Jūrmalā - 60% (+8 procentpunkti). Trešajā vietā ir galvaspilsēta ar 59% (+8 procentpunkti) pilnībā vakcinētu rīdzinieku.

Latvijas vidējam rādītājam - pilnībā vakcinēti 57% pilsētas iedzīvotāju - atbilst situācija Jelgavā un Liepājā, un abās šajās pilsētās pagājušajā mēnesī bija pieaugums par deviņiem procentpunktiem. Lielajās pilsētās, kurās vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir zem Latvijas vidējā, pēdējā mēneša laikā rādītājs pieaudzis visstraujāk: Ventspilī vakcinējušies 56% iedzīvotāju (+11 procentpunkti), Daugavpilī 51% (+11 procentpunkti), Jēkabpilī 51% (+12 procentpunkti), Rēzeknē 48% (+11 procentpunkti).

Viskūtrāk aizvadītajā mēnesī pret Covid-19 vakcinējušies Jēkabpils novada Gārsenes pagasta iedzīvotāji, kur vakcinēto cilvēku īpatsvars mēneša laikā palielinājies tikai par 8,6%. Vienlaikus šajā pagastā kopējā aptvere novembra beigās sasniedz 76%, kas ir augstākais rādītājs pagastu vidū un pārsniedz vidējo Latvijas rādītāju. Jēkabpils novadā ietilpstošo bijušo novadu vakcinācijas aptvere - Salā - 54,3%, Viesītē - 55,1%, Jēkabpils- 54,7, Aknīstes - 63,5 un Krustpils - 49,4%.

Vecuma grupā no 60 gadiem pilnībā vakcinējušies 63% Latvijas senioru, pēdējā mēneša laikā īpatsvaram pieaugot par deviņiem procentpunktiem. Vislielākā senioru vakcinācijas aptvere ir Vidzemē - 70% (mēneša laikā pieaugums par 7 procentpunktiem), Pierīgā - 68% (+8 procentpunkti) un Kurzemē - 65% (+9 procentpunkti). Zemgalē vakcinēto senioru īpatsvars 63% (+8 procentpunkti) ir tāds pats kā vidēji Latvijā, bet zemāks ir Rīgā - 62% (+9 procentpunkti) un Latgalē - 50% (+11 procentpunkti). Arī šajā vecuma grupā visaktīvāk pēdējā mēneša laikā vakcinējušies Latgales iedzīvotāji.

Kā norāda CSP, iepriekšējos mēnešos pieaugums valstī kopumā bija mērenāks nekā pagājušajā mēnesī - attiecīgi par septiņiem procentpunktiem oktobrī, četriem procentpunktiem septembrī un pieciem procentpunktiem augustā.

CSP saņemtos datus par vakcinētajiem analizē saskaņā ar CSP novērtēto iedzīvotāju skaitu Latvijā. Vakcinēto skaita un īpatsvara aprēķinā netiek iekļautas personas, kas 2021.gada sākumā pēc CSP datiem nebija Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji, kā arī mirušās personas no 2021.gada sākuma.

Komentāri (0-1/1)

  • Ha!
    24.11.2021 14:36
    Cepums tam, kas Labklājību uzpucēja atbilstoši laika apstākļiem un epiddrošībai! :)))))

Atstājiet komentāru