Meteoroloģiskā vasara šogad ilgusi no 29.jūnija līdz 3.septembrim
Meteoroloģiskā vasara - periods, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra ir augstāka par +15 grādiem, - šogad Latvijā sākās un beidzās vēlāk nekā parasti, un vasaras ilgums bija 67 dienas jeb trīs dienas mazāk par normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.
Meteoroloģiskā vasara šogad sākās vien 29.jūnijā - desmit dienu vēlāk nekā ierasts, - savukārt tā noslēdzās 3.septembrī jeb nedēļu vēlāk par ilggadējo vidējo datumu.
Periods, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili pārsniedz +15 grādu, Latvijā mēdz būt ļoti dažāds. Piemēram, 1976. un 1978.gadā meteoroloģiskā vasara turpinājās tikai 16-18 dienu, bet dažos gados tā ilgusi vairāk nekā simts dienu, 2002.gadā - pat 107 dienas.
Kalendārās vasaras - jūnija, jūlija un augusta - vidējā gaisa temperatūra šogad Latvijā bija +16,0 grādu, kas ir divas grāda desmitdaļas virs normas. Jūnijs un jūlijs bija vēsāks nekā parasti, bet augusts - siltāks.
Jūnijā tika pārspēti astoņi aukstuma rekordi, jūlijā - 17 karstuma un trīs aukstuma, augustā - 52 karstuma un 17 aukstuma rekordi. Šovasar kopumā laboti 69 maksimālās un 28 minimālās gaisa temperatūras rekordi.
Nokrišņu daudzums vasarā bija tikai 63 procenti no ilggadējā vidējā rādītāja. Jūnijā lietus daudzums bija aptuveni puse, augustā - nepilna trešdaļa no normas, bet jūlijā nokrišņu bija nedaudz vairāk nekā ierasts.
Vēja ātrums visos vasaras mēnešos bija mazāks par normu, novērojumu stacijās reģistrēto brāzmu spēks ne reizi nepārsniedza 20 metru sekundē.
2014.gada vasara sākās veselu mēnesi agrāk par normu un noslēdzās nedaudz agrāk nekā ierasts, tās garums bija 95 dienas, vidējā gaisa temperatūra - nepilnu grādu virs normas.
Materiāls tapis sadarbībā ar LETA